Zlot Seniorów i Starszyzny Harcerskiej

W dniu 26 września 2014 roku na Stanicy Harcerskiej „Grodzisko” w Kaliszu odbył się pierwszy w historii kaliskiego Hufca ZHP Zlot Starszyzny Harcerskiej i Seniorów. Był uroczysty apel, tradycyjna harcerska grochówka, wspomnienia i śpiewy przy ognisku. Idea, która od lat kiełkowała w gronie instruktorek – seniorek kaliskiego ZHP nareszcie nabrała realnych kształtów, a frekwencja – która przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów zlotu – potwierdza dobitnie: harcerstwo, bez względu na wiek i czas to niezapomniana przygoda, która w miarę upływu lat pięknieje jeszcze bardziej.

Na zaproszenie organizatorów stawiło się liczne grono gości, wśród których –  poza seniorami i harcerzami starszymi – nie zabrakło przedstawicieli kaliskiego samorządu z wiceprezydentem Jackiem Konopką na czele i hm Pawła Napieralskiego, przewodniczącego Kręgów Starszyzny Harcerskiej i Seniorów w Wielkopolsce. Nie zawiedli też byli prezydenci miasta przez lata zaangażowani w budowanie i rozwój harcerskich struktur w Kaliszu:   Andrzej Spychalski, Zbigniew Włodarek oraz Mirosław Jurek, długoletni komendant kaliskiego hufca. Ale to, co szczególnie ucieszyło organizatorów to liczna obecność tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z harcerstwem, a dzięki którym popołudnie spędzone w „Grodzisku” przerodziło się w prawdziwe spotkanie pokoleń.

Kategorie: Imprezy